Biurko do pokoju gracza musi być odpowiednio duże i szerokie, aby pomieścić stację roboczą, monitor i wszystkie inne niezbędne sprzęty. Jak wybrać najlepsze biurko gamingowe i na co szczególnie zwrócić uwagę? Jak dobrać najlepszy rozmiar i szerokość blatu i dlaczego jest to istotny parametr? Jakie dodatki do biurka mogą być dobrym pomysłem?

1. Biurko gamingowe – czym różni się od zwykłego?

2. Jak duże biurko gamingowe wybrać?

3. Na co jeszcze uważać oglądając biurka gamingowe?

Biurko gamingowe – czym różni się od zwykłego?

Nie da się ukryć, że biurka gamingowe wyróżniają się nie tylko designem, ale również innymi aspektami. Zwykle tego typu biurko drewniane jest większe od standardowego biurowego odpowiednika, a także lepiej wyprofilowane, aby zmieścić obok fotel gamingowy. Dodatkowo możemy spodziewać się futurystycznego designu, krzykliwej palety kolorystycznej i idealnego wyważenia. Wiele biurek gamingowych nie posiada szafek, półek ani szuflad, jednak są na tyle duże, że możemy ustawić przy nich dodatkową szafeczkę na drobiazgi. Blat biurka gamingowego zwykle jest jednolity, jednak możemy znaleźć także modele z wysuwaną półką na mysz oraz klawiaturę.

Jak duże biurko gamingowe wybrać?

Stanowisko gamingowe powinno umożliwić nam nie tylko wygodną rozrywkę, ale również pracę, jeżeli wykonujemy ją z wykorzystaniem komputera. Biurko musi być odpowiedniej wielkości, szczególnie jeżeli planujemy ustawić naszą stację roboczą na jego blacie – w takiej sytuacji warto również sprawdzić maksymalne dopuszczalne obciążenie dla wybranego modelu. Oferta biurek dla graczy jest bardzo szeroka, w związku z czym nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem egzemplarza, który spełni nasze oczekiwania w tym zakresie. Najlepsze biurko gamingowe pod względem wielkości to takie, na którym możemy komfortowo zmieścić wszystkie niezbędne sprzęty i nadal zostaje nam dość miejsca, aby móc wygodnie ułożyć ręce czy pracować.

Na co jeszcze uważać oglądając biurka gamingowe?

Wybierając biurko do domu powinniśmy uważać na to, aby wielkość kupionego modelu nie kolidowała z przestrzenią, w której ma się ono znaleźć. Dlatego warto wcześniej zdjąć wymiary z miejsca, w którym mebel ma ostatecznie stanąć, aby uniknąć wyboru mebla, który będzie zbyt duży lub zbyt szeroki, by zmieścić się w naszym pokoju. Ciekawym dodatkiem do biurek gamingowych jest oświetlenie LED, które może posłużyć nam jako oświetlenie nastrojowe, jeżeli lepiej nam się gra bez włączonego ogólnego światła, jak lampa czy żyrandol.