League of Legends to znana na całym świecie sieciowa gra komputerowa z gatunku MOBA, powszechnie określana jako LoL. Stała się ona prekursorem e-sportu i współzawodnictwa online. Polega na tym, że dwie drużyny składające się z pięciu graczy starają się zniszczyć bazę przeciwnika. W trakcie gry kontrolują różnego rodzaju postacie, wyróżniające się zestawem pewnych umiejętności, zdobywając nowe poziomy i zbierając przedmioty, które je wzmacniają. Co jednak dokładnie warto wiedzieć o League of Legends i na czym polega ta gra? Podpowiadamy.

Co to jest League of Legends?

League of Legends to gra należąca do gatunku multiplayer online battle area, popularnie określana jest także jako LoL. Bazuje ona na wprowadzonych modyfikacjach w Defense of the Ancients, która była modem do Warcraft 3. Podstawy obu tych tytułów są podobne, ponieważ bazują na dwóch bazach stworzonych na jednej mapie, gdzie hordy nacierających mobów, a więc bohaterów kierowanych przez graczy, mają za główny cel zniszczenie bazy przeciwnika. Jak informują specjaliści prowadzący serwis ETOTO, League of Legends to gra, której popularność przerosła najśmielsze oczekiwania, ponieważ jest ona obecnie jednym z najważniejszych tytułów w historii gamingu. To właśnie LoL przyczynił się do spopularyzowania elektronicznej rozgrywki jako pełnoprawnego sportu. Codziennie gra ta skupia wokół siebie 11 milionów graczy, mimo że szczyt swojej popularności ma już za sobą.

Na czym polega League of Legends?

Żeby zacząć grać w League of Legends, należy najpierw zarejestrować się na oficjalnej stronie i pobrać program na komputer. Następnie zalogować się na konto i cieszyć się rozrywką. Każda osoba, która chciałaby zacząć grać w LoLa na początku może przeczytać samouczek, który krok po kroku przeprowadza przez podstawowe kroki, z jakimi musimy się zapoznać. Pamiętajmy jednak, że w rozgrywkach rankingowych będziemy mogli zacząć brać udział dopiero po osiągnięciu 30 poziomu.

LoL należy do gier strategicznych zespołowych. Oznacza to, że ilość graczy jest tutaj ściśle ustalona i ograniczona. Wszelkie wysiłki swojej drużyny w LoL-u wspieramy za pośrednictwem jednego bohatera, którym możemy sterować. Bohater w LoL-u nazywany jest czempionem. W klasycznej wersji League of Legends każda drużyna składa się z pięciu czempionów. Każdy z nich jest sterowany przez człowieka i ma jasno określony cel, a więc zrównanie z ziemią bazy wroga.

Bazy poszczególnych drużyn z kolei zlokalizowane są na dwóch różnych krańcach terytorium mapy. Gracze do dyspozycji mają dwie mapy, a ich rodzaj uzależniony jest od wybranego trybu. Bazy zawodników określane są nazwą Nexus. Żeby dotrzeć do bazy wroga, należy przejść przez aleje, w której znajdują się trzy wieże i jeden inhibitor. Postacie w grze zdobywają doświadczenie i gromadzą złoto, za które mogą kupić przedmioty gwarantujące im przewagę nad wrogiem.

Co warto wiedzieć o League of Legends?

League of Legends to gra bardzo popularna na całym świecie. W grze LoL bohaterowie są dostępni jednak w ograniczonej ilości, ponieważ gracze mają do wyboru 160 czempionów. Każdy z nich posiada inne umiejętności. Wyróżnia się spośród wszystkich dostępnych postaci m.in. zabójców, magów, strzelców, obrońców, wspierających czy wojowników. Każdego roku odbywają się zarówno Międzynarodowe Mistrzostwa w League of Legends, jak i zawody organizowane w różnych krajach na poziomie regionalnym. Gra ta zrzesza wokół siebie szerokie grono nie tylko graczy, ale również pasjonatów tego e-sportu.