Kolejnym odłamem gier mmo są gry sportowe – te, podobnie do gier MMORPG czy strzelanek bardzo szybko zyskały popularność i nadal trzymają się wysoko w rankingach najlepszych gier mmo. Wielbicieli gier sportowych na całym świecie nie brakuje, a grono ich fanów staje się większe z roku na rok i już teraz urosło do ogromnej skali.

Dlaczego w gry sportowe mmo grają miliony osób na całym świecie? Ludzie od zawsze interesowali się sportem i była to dla nich ciekawa alternatywa spędzania wolnego czasu – takie gry więc ukazują tylko odzwierciedlenie zapotrzebowania ludzi na sport w każdym aspekcie życia codziennego. Najpopularniejszym sportem jest oczywiście piłka nożna, która króluje w Europie. W Stanach Zjednoczonych będzie to jednak koszykówka – oba te sporty posiadają tysiące gier i symulatorów, które pozwalają nam przenieść się w magiczny świat aktywności fizycznej na ekranach naszych monitorów.

Statystyki pokazują, że gry sportowe mmo to zdecydowana czołówka wśród wszystkich gier na całym świecie, a liczba graczy proporcjonalnie, nadal rośnie. Kto wie, może za jakiś czas będą one w stanie przebić nawet gry gatunku MMORPG.