Tablica magnetyczna suchościeralna to bardzo uniwersalny sprzęt, który idealnie sprawdzi się w wielu aranżacjach. Możemy umieścić ją w każdym domowym pomieszczeniu, w biurze lub w szkole, a w każdym z tych miejsc znajdziemy dla niej idealne zastosowanie. Od tego, jak będziemy dbali o tablicę suchościeralną, w dużej mierze zależy to, jak długo będziemy mogli z niej korzystać. W związku z tym warto zastanowić się nad tym, jak powinna przebiegać prawidłowa pielęgnacja takiej tablicy, abyśmy jej nie zniszczyli i zadbali o podtrzymanie jej właściwości.

Jak sama nazwa wskazuje, taka tablica może być skutecznie pielęgnowana na sucho. Oznacza to, że po każdym użyciu tablicy powinniśmy wytrzeć ją za pomocą dedykowanej szmatki lub gąbki, która zbierze tusz markera ścieralnego oraz przywróci tablicy pierwotny blask. W ramach takiej pielęgnacji musimy bardzo zwracać uwagę na regularność. Jeżeli pozostawimy tusz markera zbyt długo na tablicy to zaschnie on i jego usunięcie będzie wymagało więcej zaangażowania z naszej strony.

Co jeszcze warto robić?

Oprócz czyszczenia na sucho, warto również zadbać o posiadanie dedykowanych preparatów. Na rynku znajdziemy płyny do czyszczenia tablic, które przygotowano z myślą o pielęgnacji tablic. Takie płyny przygotowane są do tego, aby usunąć tusz markerów, a jednocześnie nie uszkadzają struktury tablicy. Taka pielęgnacja powinna odbywać się co kilka dni, dzięki czemu nasza tablica nawet w przypadku intensywnej eksploatacji będzie zadbana i zawsze gotowa do użytku.

Jeżeli chcemy odpowiednio zadbać o tablicę magnetyczną w swoim domu, to koniecznie postawmy na prewencję. Pielęgnacja powinna się zacząć już na etapie wyboru specjalnych markerów do stosowania na takiej tablicy oraz magnesów, które nie zniszczą jej zewnętrznej powłoki. Odpowiednio dobrane preparaty oraz gąbka również uchronią nas przed bolesnymi i kosztownymi uszkodzeniami tablicy, dzięki czemu znacznie zaoszczędzimy, a przecież na tym również powinno nam zależeć. Podsumowując, odpowiednia pielęgnacja tablic magnetycznych suchościeralnych to podstawa, jeżeli chcemy z nich długo korzystać.